Haberler

İnci GS Yuasa, TAYSAD Elektrikli Araçlar Günü’ne Sponsor Oldu

12 Nisan 2022 Salı

İnci Holding ile GS Yuasa iştiraki İnci GS Yuasa, Türkiye otomotiv tedarik sanayinin çatı kuruluşu Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği’nin (TAYSAD) “Elektrikli Araçlar Günü” etkinliğine sponsor oldu. Etkinlik kapsamında, otomotiv sektöründe de ön planda olan sürdürülebilir sistemler ve yeni teknolojiler hakkında bilgiler konunun uzmanları tarafından aktarıldı. Akü sektörünün öncü şirketi İnci GS Yuasa, Elektrikli Araçlar Günü’nü, sektörün ilerlemesine yön veren çalışmaları ve AR-GE alanında devam eden teknoloji odaklı yatırımlarını aktararak destekledi.

Türkiye’de otomotiv tedarik sanayinin köklü firması İnci Holding ile dünya akü devi Japon GS Yuasa’nın iştiraki olan İnci GS Yuasa, uzun yıllardır faaliyet gösterdiği otomotiv sektöründe yenilikçi ve teknolojik donanıma sahip çalışmaları desteklemeye devam ediyor. Otomotiv tedarik sanayi sektörüne tecrübe, yatırım ve teknoloji odaklı bakış açısı ile yön veren İnci GS Yuasa, üyesi olduğu Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği’nin 8 Nisan’da Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde gerçekleşen Elektrikli Araçlar Günü’ne Maxion İnci Jant Grubu ile beraber sponsor oldu. Etkinlikte; elektrifikasyon süreçleri, yeni nesil teknolojiler, global dönüşüm, otomotiv sektörü, tedarik endüstrisindeki riskler ve fırsatlar gibi konular gündeme geldi.

TAYSAD üyelerinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte İnci GS Yuasa Ar-Ge Merkezi Bölüm Müdürü Sibel Eserdağ ‘’Elektrikli Araçlar, Otomotiv Sektöründeki Gelişmeler ve Batarya Teknolojileri’’ başlıklı konuşmasıyla yer aldı. Elektrikli araçlar konusunda dünya ve Türkiye genelinde yaşanan gelişmelere, otomotiv sektörünün güncel gelişmelerine ve batarya teknolojilerine değinen Eserdağ; “Sürekli değişen ve dönüşen bir dünya içerisindeyiz. İhtiyaçlarımız ve günün koşulları birbirini şekillendiriyor. Teknoloji beraberinde sayısız yeniliği getiriyor ve bu yenilikler otomotiv sektöründe de gözle görülür değişikliklerin mimarı oluyor. Bizler sektörün öncü isimleri olarak dünyamız için değer yaratmaya, gelecek nesilleri düşünmeye ve ekosistemimizi zenginleştirmeye üzerimize düşen görevleri yerine getirerek devam etmeliyiz. Bu doğrultuda İnci GS Yuasa olarak, otomotiv ve yan sanayi sektörüne ilişkin her gelişmeyi yakından takip ediyor, üretim alanlarımızı güncel tutuyor, Ar-Ge konusunda yatırımlar gerçekleştiriyor ve müşteri memnuniyetini ön plana alan çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu etkinliği organize eden değerli TAYSAD üyelerine de büyük bir teşekkürü borç biliyoruz. Gelecek etkinliklerde de uzman kadromuz, bilgi birikimimiz ve tecrübelerimizle sektöre değer katmaya devam etmeyi diliyoruz’’ dedi.

İnci GS Yuasa Hakkında

Akü sektöründe üretim ve satış faaliyetleri yürüten İnci GS Yuasa, İnci Holding ve GS Yuasa iştirakidir. Manisa’daki üç fabrikası ve 1.000 çalışanı ile Türkiye’nin en büyük akü üreticisi konumundadır. Tüm süreçlerinde mükemmelliği ilke edinen İnci GS Yuasa, tüketici odaklı yaklaşımı ve geliştirdiği yeni teknolojilerle 6 kıtada 80’in üzerinde ülkede ürünlerini ve hizmetlerini tüketicilere ulaştırmaktadır. İnci GS Yuasa, yurt içinde 80 ana bayi, 200 enerji uzmanı, 300 yetkilendirilmiş servisi ve 3 bin 500 perakende satış noktası ile faaliyet göstermektedir. Uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance tarafından hazırlanan “Türkiye’nin En Değerli Markaları 2021” listesinde İnci Akü en değerli akü markası seçilmiştir. Sektörün ilk Ar-Ge merkezini kuran İnci GS Yuasa, yenilikçi bakış açısı ve teknolojik ürünleriyle sektöre ve paydaşlarına değer katar, sürdürülebilir çevre yaklaşımı ile en güvenilen enerji depolama şirketi olma vizyonuyla çalışır.

Tüm Haberler
Organize Sanayi Bölgesi 2. Kısım Gaziler Caddesi
No:6 45030 Manisa / TÜRKİYE
0(236) 233 25 10