Haberler

İnci Akü, Maxim A’yı Mısırlı Bayilere Tanıttı

1 Kasım 2019 Cuma

İnci GS Yuasa’nın 200 milyon TL yatırımla hayata geçirdiği yeni akü fabrikası, Mısırlı konuklarını ağırladı. 30 kişilik Mısırlı bayi grubu, hem yeni fabrikayı gezdi hem de İnci Akü’nün yeni ürünü ve yenilenen ürün serisi hakkında bilgi aldı.

Sektöründe dünya markası İnci Akü, uzun ömürlü ve yenilikçi ürünlerinin yanı sıra yurt dışındaki marka bilinirliği ve yatırımlarıyla da ilgi odağı olmaya devam ediyor. İnci GS Yuasa’nın geçtiğimiz nisan ayında Manisa’da açılışını yaptığı üçüncü akü fabrikası, yabancı konuklarını ağırladı. Mısır perakende satış noktası temsilcileri, 26-29 Kasım tarihleri arasında Türkiye’ye yaptıkları ziyarette ilk olarak İnci GS Yuasa’nın Manisa’daki fabrikasını ziyaret etti.

Ziyarette; İnci GS Yuasa yetkilileri, İnci Akü’nün yenilenen Start/Stop ve konvansiyonel araç akü serileri ile konvansiyonel ürün gamında yer alan üstün performanslı, iki kat daha uzun ömürlü, özel ızgara dizaynına, güçlü pozitif plakalara ve yüzde 20 daha fazla marş basma gücüne sahip yeni ürünü Maxim A tanıtıldı. Mısır perakende satış noktası temsilcileri İnci GS Yuasa’nın teknoloji liderliğini, üretim uzmanlığını ve yenilikçi yaklaşımını yansıtan ürünlerini yerinde inceleme fırsatı buldular.

İnci GS Yuasa Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Gökçe Yılancıoğlu Tellici, ziyaretle ilgili “İnci GS Yuasa olarak bugün İnci Akü, Yuasa, EAS, Hugel, GS, Blizzaro ve İnci Battery markalarımızla üretim yapıyoruz. Yurt içinde 80 ana bayi, 200 enerji uzmanı, 3 bin 500 perakende satış noktası ve 300 yetkilendirilmiş servisimizle tüketiciye ulaşıyoruz. Yurt dışında ise güçlü distribütör ağımızla, altı kıtada 80’in üzerinde ülkeye üretimimizin %60’ını ihracat yapıyoruz. Yeni fabrikamızla birlikte üretim kapasitemizi beş milyon adetten yedi milyon adede çıkarttık. Sektörümüzün teknoloji lideri olarak Ar-Ge yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. 2015 – 2019 yıllarına baktığımızda her yıl pazarın üzerinde büyüyerek pazar payımızı başarılı şekilde artırıyoruz. Gördüğümüz ilgiden son derece memnunuz” dedi.

30 kişilik Mısırlı bayi grubunun ikinci durağı ise İstanbul oldu. Yerebatan Sarnıcı, Ayasofya Müzesi ve Topkapı Sarayı gibi İstanbul’un çeşitli tarihi ve doğal güzelliklerini gezme fırsatı yakalayan heyet, İnci GS Yuasa yetkilileriyle akşam yemeğinde bir araya geldi.

Tüm Haberler
Organize Sanayi Bölgesi 2. Kısım Gaziler Caddesi
No:6 45030 Manisa / TÜRKİYE
0(236) 233 25 10