Haberler

İnci Akü’nün 40.yılında İzmirli çiftçilere anlamlı ödül…

28 Mayıs 2024 Salı

Dünyanın enerji uzmanı İnci Akü, İzmir’in Menemen ilçesinde her yıl gerçekleştirilen Emiralem Çilek Festivali sponsorluğu kapsamında yapılan yarışmalarda ilk 3’e girmeye hak kazanan başarılı çiftçilere ‘İnci Akü Supr A Sentor’ serisi traktör akülerini hediye olarak takdim etti.  

İnci Holding ve Japon akü devi GS Yuasa iştiraki İnci GS Yuasa’nın öncü markası İnci Akü, İzmir’in Menemen ilçesinde bu yıl 14. kez gerçekleştirilen ve Emiralem çileğini dünyaya tanıtmayı amaçlayan Emiralem Çilek Festivali’nde gerçekleştirilen yarışmalarda birinci olmaya hak kazanan üç çiftçiye akü armağan etti.

Bu yıl 11-12 Mayıs tarihlerinde düzenlenen festivale, İzmir ve çevresindeki ilçelerden yoğun bir ilgi olurken, yaklaşık 700 bin kişi katılım gösterdi. Şarkıcı Simge Sağın’ın sahne aldığı festival kapsamında, ‘En İyi Çilekli Pasta’, ‘En Güzel Çilek Tarlası’ ve farklı çilek türleri içinde ‘En Güzel Çilek’ gibi yarışma ve aktiviteler gerçekleştirildi.

Festivalin destekçilerinden biri olan Türkiye’nin en değerli akü markası İnci Akü, yarışmalarda başarılı olan ve birinciliğe hak kazanan 3 çiftçiye ‘İnci Akü Supr A Sentor’ traktör akülerini armağan etti. Yarışmalarda kazanan çiftçilere ödüllerini ise Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, Menemen Kaymakamı Fatih Yılmaz, Menemen Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Kaçar, Menemen İlçe Emniyet Müdürü Gürcan Alev, Menemen İlçe Jandarma Komutanı Atilla Vurganer, Menemen Ziraat Odası Başkanı Yücel Altıntaş ve geçmiş dönem Emiralem Belde Belediye Başkanı Veli Dal takdim etti.

Tellici: “Çiftçilerimizin her daim yanında olduğumuzu göstermek istedik”

Festivalin destekçilerinden İnci GS Yuasa Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Gökçe Yılancıoğlu Tellici, “İzmir’de doğmuş, büyümüş ve bu bölgeden dünyaya açılmış bir marka olarak, 40. yılımızı kutlarken faaliyet gösterdiğimiz bu toprakları ve insanını desteklemeye devam ediyor, İzmir ve Manisa çevresinde sosyal sorumluluk odağındaki çalışmalarımızı kamu, kurum ve STK’lar aracılığıyla sürdürüyoruz. Bu çalışmalarımız kapsamında bu yıl, ülkemizde çilek üretiminin yapıldığı en önemli bölgelerden biri olan Menemen’de Emiralem Çilek Festivali’ne sponsor olarak, tarımsal üretimin en önemli ayağı olan çiftçilerimizin her zaman yanında olduğumuzu göstermek istedik. Festivale verdiğimiz desteklerin yanı sıra düzenlenen yarışmalarda başarılı olan 3 çiftçimize de traktör ve tarım makinelerinde kullanabilecekleri akülerini ödül olarak takdim etmenin mutluluğunu yaşadık. İnci GS Yuasa olarak, üretici ve tüketiciyi bir araya getiren bu organizasyonda emeği geçen başta çiftçilerimiz olmak üzere herkese en samimi teşekkürlerimizi iletiyoruz.” dedi.

Bu yıl 700 bini aşkın kişi katılım gösterdi

İzmir’deki çilek üretiminin yüzde 65’inin gerçekleştirildiği Emiralem, Türkiye’nin ve Ege Bölgesi’nin çilek üretiminde önemli bir yere sahip bulunuyor. Çilek üreticilerini sahiplenmek, Emiralem çileğini dünyaya tanıtmak amacıyla 14 yıldır gerçekleştirilen festivale olan ilgi ise her yıl giderek artıyor. Bu yıl 700 bin kişiyi aşkın bir katılım gerçekleştirilen festivalde, festival alanı boyunca kurulan yüzlerce stant, üretici ve tüketicileri bir araya getirirken, ailelerin ve çocukların keyifli zaman geçirmesini de sağladı.

Tüm Haberler
Organize Sanayi Bölgesi 2. Kısım Gaziler Caddesi
No:6 45030 Manisa / TÜRKİYE
0(236) 233 25 10