Haberler

İnci Akü Şimdi Japon Teknolojisi İle Çok Daha Enerjik, Çok Daha Güçlü

4 Nisan 2019 Perşembe

Türkiye ve Avrupa’nın en prestijli otomotiv endüstrisi fuarlarından biri olan Automechanika İstanbul, 4-7 Nisan tarihlerinde İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde başladı. Dünyada 50 milyon aracın kalbinde yer alan İnci Akü, konvansiyonel ürün gamında üstün performanslı yeni ürünü Maxim A’yı ve yenilenen ürün serilerini ilk kez Automechanika İstanbul fuarında lanse ederek sektörün hizmetine sundu.

Otomotiv ve otomotiv tedarik sanayi sektörünü her yıl bir araya getiren Automechanika İstanbul Fuarı, 4-7 Nisan tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar Merkezi’nde sektörün önde gelen firmalarının katılımı ile açıldı. İnci Holding ve Japonya’nın akü devi GS Yuasa iştiraki İnci GS Yuasa’nın öncü markası İnci Akü, fuarda konvansiyonel ürün gamında üstün performanslı, iki kat daha uzun ömürlü ve yüzde 20 daha fazla marş basma gücüne sahip yeni ürünü Maxim A’yı pazardaki potansiyel müşterileri ve sektörün ileri gelenleri ile buluşturdu. Start/Stop ve konvansiyonel araç aküleri olmak üzere her iki ürün ailesini de yenileyen İnci Akü, fuara özel hazırladığı standında, teknoloji liderliğini, üretim uzmanlığını ve yenilikçi yaklaşımını yansıtan ürünlerini yeni imajıyla Automechanika İstanbul’da sergiledi.

Üç yılda 40 milyon TL’lik Ar-Ge Yatırımı

İnci GS Yuasa olarak her yıl cirosunun yaklaşık yüzde 2’sini Ar-Ge çalışmalarına ayırdıklarını ve geçtiğimiz üç yılda yaklaşık 40 milyon TL’lik Ar-Ge yatırımı yaptıklarını belirten İnci GS Yuasa İcra Kurulu Direktörü Cihan Elbirlik, “Sektörümüzün teknoloji lideri olarak Ar-Ge yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Ortaklığımızın dördüncü yılında gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz 250 milyon TL’lik yatırımın yüzde 50’sini teknoloji yatırımı için kullanıyoruz” dedi.

Elbirlik sözlerini şöyle sürdürdü: “Japon ortaklığın gücüyle, yeni açılacak fabrikalarımız, son teknolojimiz ve ilk günkü enerjimizle dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca araca enerji veren İnci Akü’nün yeni ürün serisini bugün sizlere sunmaktan gurur duyuyorum. İleri teknolojiyle üreten, bu teknolojiyi transfer eden ve dünyadaki enerji depolama sorununa çözüm odaklı projeler geliştiren bir yaklaşımla sektörümüzün en güvenilir üreticisi olmayı hedefleyerek çıktığımız bu yolda gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızın ilk meyvesi olan yeni İnci Akü serisini ve yepyeni ürünümüz Maxim A’yı satışa sunuyoruz. Daha güçlü performansları ve daha enerjik tasarımlarıyla yeni ürünlerimiz raflarda yerini alacak.”

Altı kıtada 80’in üzerinde ülkeye ihracat

“Kuruluşumuzun 34’üncü yılında hala ilk günkü heyecan ve hevesle ‘Dünyanın Enerji Uzmanı’ unvanımıza layık olmak için çalışıyoruz” diyen Elbirlik, şunları söyledi:

“Altı kıtada 80’in üzerinde ülkeye ihracat yapan, 50 milyon aracın kalbinde yer alan bir şirket olarak hem geleceğin araç teknolojilerine hem de günümüzün çok hızlı gelişen ihtiyaçlarına çözüm üretiyoruz. Başka Türkiye olmak üzere tüm dünyanın enerji depolamadaki öncelikli adresi olmaya devam edeceğiz.”

Automechanıka İstanbul_Cihan Elbirlik Konuşma Metni

Değerli çalışma arkadaşlarım,

Saygı değer basın mensupları,

Sizleri, tüm İnci GS Yuasa Ailesi adına selamlıyorum.

Japon akü devi GS Yuasa ile gerçekleştirdiğimiz ortaklığımızın dördüncü yılında, 3. akü fabrikamızın açılışını gerçekleştirmeye hazırlanırken, yenilenen üretim teknolojilerimiz ve güçlenen ürün gamımızla birlikte konvansiyonel ürün gamında üstün performanslı yeni ürünümüz İnci Akü Maxim A’yı tanıtmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hepiniz standımıza hoş geldiniz.

Gücümüzü GS Yuasa’nın asırlık deneyimi ve yeni nesil akü teknolojileri konusundaki bilgi birikimiyle birleştirerek, geçtiğimiz üç yılda yaklaşık 40 milyon TL’lik Ar-Ge yatırımı yaptık. Her yıl ciromuzun yaklaşık yüzde 2’sini ayırdığımız Ar-Ge yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Ortaklığımızın dördüncü yılında gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz 250 milyon TL’lik yatırımın yüzde 50’sini teknoloji yatırımı için kullanıyoruz.

Japon ortaklığın gücüyle, yeni açılacak fabrikalarımız, son teknolojimiz ve ilk günkü enerjimizle dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca araca enerji veren İnci Akü’nün yeni ürün serisini bugün sizlere sunmaktan gurur duyuyorum.

Sektörün Sanayi Bakanlığı tarafından onaylı ilk Ar-Ge merkezimizle, ülkelerin gelişmişlik düzeyinin, ileri teknolojiyi üretmeleriyle doğru orantılı olduğunun bilinciyle, teknolojik ürünleri üreten, bu teknolojiyi transfer eden, dünyadaki enerji depolama sorununa çözüm odaklı projeler geliştiren bir enerji depolama uzman üreticisi olmayı hedefliyoruz. Japon ortağımızın teknoloji konusunda birikimini, GS Yuasa global teknik merkezi know-how’ını yanımıza alarak, dünyanın en gelişmiş üretim prosesleri ve makineleriyle üretimimizi gerçekleştiriyor, farkımızı ortaya koyuyoruz. İleri teknolojiyle üretim yapan tesislerimizde ürettiğimiz ürünlerimizle, tüm iklim koşullarına dayanıklı, uzun ömrü ile dikkat çeken ve müşteri beklentisinin ötesinde bir performans sunuyoruz.

Dijital dönüşüm, otomotiv endüstrisi başta olmak üzere, üretim ve üretimin yer aldığı bütün endüstrileri etkisi altına almış durumda. Biz de dünyanın enerji uzmanı olarak hedefimize ilerlerken teknoloji ve inovasyon gibi trendlerle yakın temas halinde olan otomotiv endüstrisine yönelik gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızın ilk meyvesi olan yeni İnci Akü serisini ve yepyeni ürünümüz Maxim A’yı satışa sunuyoruz. Daha güçlü performanları ve daha enerjik tasarımlarıyla yeni ürünlerimiz de raflarda yerini alacak.

İnci GS Yuasa olarak doğanın gücünü kendimize ilham alıyoruz. Bu nedenle ürünlerimizin yeni imajında gücü simgeleyen hayvan figürleri gözünüze çarpacaktır. Çünkü yeni ürünümüz Maxim A, yüksek enerji ihtiyacına sahip üst segment araçlar için tasarlandı. Standart akülere göre 2 kat daha uzun ömürlü Maxim A aynı zamanda yüzde 20 daha fazla marş basma gücüne sahip. Sahip olduğu standartlarla rakiplerinden ayrışan bu ürün müşterilerimizin beklentilerinin ötesinde.

Son olarak çok önemsediğimiz bir konuyu daha aktarmak istiyorum. Gerçekleştirdiğimiz ürün çalışmaları sonucunda hayatımıza Avrupa Birliği normunda yeni standartlar kattık ve çıtamızı en üst seviyeye çıkardık. Kurşun Asit Aküler için Elektriksel Test Spesifikasyonları’na göre akü serilerimizin sağlaması gereken performans kriterleri belirlendi ve derecelendirildi. 4 temel özelliğin test edilmesiyle ölçülen bu kriterlerden ilki çevrim ömrü testi, bu test normal şartlarda çok uzun sürede ölçülebilecek akü ömrünü, belirli bir şarj-deşarj döngüsü dahilinde çok kısa sürede tespit etmeyi sağlıyor. İkincisi su kaybı, bu da aküde elektriksel iletimi sağlayan suyun akü ömrü boyunca ne derece azaldığını gösteren hayati bir test. Üçüncüsü vibrasyon, bu test ile akü ömrü ve performansı üzerinde önemli etkiye sahip olan titreşime karşı direnç performansı ölçülüyor. Ve son olarak da şarj tutma testi. Bu test ise akü üzerinden hiçbir akım çekilmediği durumda, akünün gerilimi tutma performansı ölçülüyor.

Türkiye’de sektörümüzde bu kriterleri tamamlayan ve bu ikonları kullanmaya hak kazanan ilk firma olmanın gururunu yaşadığımızı da belirtmek isterim. Çünkü biz İnci GS Yuasa olarak kuruluşumuzun 34’üncü yılında hala ilk günkü heyecan ve hevesle ‘Dünyanın Enerji Uzmanı’ unvanımıza layık olmak için çalışıyoruz.

Altı kıtada 80’in üzerinde ülkeye ihracat yapan, 50 milyon aracın kalbinde yer alan bir şirket olarak hem geleceğin araç teknolojilerine hem de günümüzün çok hızlı gelişen ihtiyaçlarına çözüm üretiyoruz. İnci Holding ve GS Yuasa’dan aldığımız güçle sadece Türkiye ve Japonya için değil dünyanın enerji sorununu çözmek için gece gündüz çalışmaya, dünya için enerji depolamaya ve tüm dünyanın enerji depolamadaki öncelikli adresi olmaya devam edeceğiz.

Tüm Haberler
Organize Sanayi Bölgesi 2. Kısım Gaziler Caddesi
No:6 45030 Manisa / TÜRKİYE
0(236) 233 25 10